האם כל בד ניתן לנקות בצורה זהה? יש כל כך הרבה דברים שחשוב לתת להם את הקול ואחד מהם קשור גם בהליך של ניקוי ספות, האם ניתן לנקות כל בד? אם כן איך מנקים כך שהספה לא תיפגע יותר מאשר תקבל את הצעד החיובי של הדבר? כמו בכביסה, כך גם כללים של ניקוי ספות שדורש מכם לבחור את החומרים הנכונים ולהשתמש בהם נכון.

רוצים לנקות את הספה? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על ניקוי ספות ואיך לשמור על הספה שלכם כתוצאה מהבחירה הבאה.

איך זה באמת קורה? ניקוי ספות

ניקוי ספות ידרוש חומרים מאוד מסוימים אבל בו זמנית גם דרך מאוד מסוימת לבצע את הניקיון בצורה התקינה. הרעיון הוא לא לייצר נזקים קשים יותר מכפי שהספה נמצאת. לכן, כאשר ניגשים אל ניקוי ספות חשוב ביותר לגשת לחומרים שיהיו טובים אל הבד, שלא יגרמו נזקים, שייתנו מענה נכון לבלאי או דהייה ולא ייצרו עיוות או קמט שאפשר לבטל מראש.

יש לכם כתם על הספה? אתם לא באמת צריכים להרים ידיים, בטח שלא לקנות ספה חדשה, יש עדיין תקווה להמשיך ולשמור על הרהיט שאתם אוהבים באמצעות שיטה נכונה והכי חשוב חומרי ניקוי ייעודיים שמתאימים לספה ולניקוי האפקטיבי המתבקש.

ניקוי וסוגי בדים של ספות

יש לכם ספה מבד קטיפה? הקטיפה עשויה חומר סינטטי ולעיתים מעורבת גם עם כותנה או הפשתן. כדי לנקות בד מהסוג הנ"ל חשוב ביותר לשלב ניקיון עדין עם מים בלבד וללא התערבבות של חומרים שאינם שייכים ויכולים לגרום לנזק רב.

ספה מכותנה נחשבת הוותיקה ביותר, למעשה זה הבד הכי מוכר שיש ושלא כמו בגדים, הבד שלה קשה יותר ולכן היא גם זקוקה לתחזוקה לא רק אחת לשבוע או יותר אלא אפילו כל יום ובפרט אם רובצים עליה חיות או שהיא נמצאת בגינת הבית.

אז איך מנקים אותה? הכי טוב זה להוריד את הכיסוי ולכבס במכונת כביסה אחת לשבוע.