כאשר מדברים על התקנת מערכות של כיבוי אש, מדברים על מילה כללית שמטרתה להקנות את הביטחון המלא. מערכות כיבוי כאמור הן מערכות שלא באמת יש להן שימוש אלא בזמן אמת חלילה כאשר פורצת שריפה.

עם זאת, כאשר יש צורך בהתקנת כיבוי אש  חשוב מאוד לבצע את הדברים בצורה התקינה ביותר וכן מוקפדת כדי לאפשר את הביטחון אליו אתם שואפים בפועל.

התקנת המערכות חשוב שתתבצע על פי כל התקנים ותספק את כל הפרטים הקטנים כגדולים מבלי לעגל פינות וכמובן מיותר לציין את זה שאסור לקצר דרך.

מהו ברז הסנקה וספרינקלרים?

כאשר מדברים על ספרינקלרים מתוך מערכות כיבוי האש, מדברים על מערכת אמינה שאי אפשר בלעדיה, למעשה מדובר במערכת אפקטיבית ביותר שמטרתה לסייע לכם להתמודד עם כל החללים הסגורים ומכאן שתמיד יהיה ניתן לראות אותה במפעל, עסק גדול או כל מבנה ציבורי כזה או אחר.

זה אולי נראה כמו צינור שעובר דרך התקרה בחדר, אבל זה הרבה מעבר לכך. בלי המערכת הזו אי אפשר לומר כי מערכת כיבוי אש הייתה עושה את תפקידה ולכן, אי אפשר בלי החלק הזה שנקרא הסנקה.

ברז הסנקה יגביר את הזרימה של המים כך שבשעת המקרה, זה יעשה את העבודה ויסייע למערכת הכיבוי בצורה הטובה ביותר. לחץ המים החזק יהיה מתאים לכל מקום החל ממבנה ציבורי ועד לפרטי.

כמו כן, מדובר לעיתים במרחקים ארוכים שבהם מצויה האש וכדי שהכיבוי יעבוד לכל מקום וכל זמן, חשוב ביותר כי הצינור וההסנקה יעשו את העבודה ויסייעו בפעולת כיבוי השריפה לאלתר ועם אפס גורמי סיכון.

מה בגדול כולל ציוד של כיבוי אש?

בעוד כל עסק וכל סביבת מגורים זקוקים למטפים, מערכת כיבוי אש תכלול בתוכה זרנוק, גלגלונים עם תקן, בדיקה ותחזוקה שנתית וכן אישור של התקנים הישראלי שמאשר כי אכן מערכות כיבוי אש נותנת את המענה הנרחב.

בסיכומו של דבר, כל עסק וכל בית או מבנה זקוק לציוד כיבוי אש כדי להגן על אנשים, על תוצרת וכן למנוע נזקים יותר גדולים ומכאן לפני שבוחרים את התוצר הנכון יש לעשות את הבדיקות הנכונות.